Wyważanie kół

26-08-2020

Dobrze wyważone koło i dobrej jakości opona to podstawa bezpiecznej i długotrwałej eksploatacji zawieszenia pojazdu.

Stare, spękane opony stanowią takie samo jeśli nie większe nawet zagrożenie co opony ze zużytym bieżnikiem. Zwykle zakłada się, że żywotność standardowej opony, której wysokość bieżnika dalej mieści się w normach to 5 lat. Po tym czasie powinniśmy zainwestować w nowy komplet i zlecić założenie i wyważenie kół w profesjonalnych serwisie jak Szweda Auto Naprawa.

Dlaczego tak ważne jest dobre wyważenie kół? Czemu nie można założyć opon w domowym zaciszu? Otóż źle wyważone opony będą, potocznie mówiąc, "biły" co będzie skutkowało trzęsieniem się i szarpaniem koła sterowniczego. Źle wyważone koła mogą być przyczyną bardzo groźnego wypadku. 

Należy zauważyć, że pomiędzy kołem a kierownicą mamy wiele elementów, które na skutek złego wyważenia wibrują i szybciej się zużywają. Przy długotrwałym ignorowaniu tego zjawiska, dojdzie do uszkodzenia zawieszenia bądź drążka kierowniczego co może skutkować nawet urwaniem koła. Przygoda taka przy prędkościach drogowych może być opłakana w skutkach. Dlatego właśnie zachęcamy do skorzystania z profesjonalnej usługi wyważania kół w Szweda Auto Naprawa.

Top