System hamulcowy

26-08-2020

Reglarne sprawdzanie sił hamowania jest obowiązkowym elementem przeglądu okresowego. I bardzo dobrze bo to podstawowy i chyba najważniejszy system w każdym pojeździe!

Aby prawidłowo dbać o system hamulcowy należy przede wszystkim kontrolować stan klocków i tarcz hamulcowych. Jeżeli materiał cierny klocka jest już bardzo niski należy je wymienić. Ale wcześnie należy sprawdzić czy próg na tarczach nie jest zbyt duży. Ocenić to pomogą profesjonaliści w warsztacie takim jak Szweda Auto Naprawa. Generalnie zakłada się, że co drugą wymianę klocków należy wymienić również tarcze. Podobnie ma się sprawa w przypadku systemu bębnowego, tam jednak zdarza się, że bęben wytrzymuje nieco więcej.

Drugim najważniejszym elementem jest dbanie o regularną wymianę płynu hamulcowego co znacznie poprawi jakość użytkowania systemu i wydłuży jego żywotność.

Należy również pamiętać o tym, że w skład układu hamulcowego wchodzi również pompa, przewody sztywne i elastyczne, system ABS. Od sprawności każdego z tych elementów zależy wypadkowa jakość działania całego systemu. Aby mieć pewność, że wszystko działa jak należy warto udać się na kontrolę do dobrego warsztatu samochodowego jak Szweda Auto Naprawa.

Top