Serwis klimatyzacji

26-08-2020

Dlaczego tak ważne jest systematyczny, coroczny serwis klimatyzacji? Przede wszystkim dla naszego zdrowia i komfortu.

W układzie klimatyzacji podczas jego pracy krąży schłodzone powietrze, które po wyłączeniu nawiewów i ogrzaniu skrapla się. Tworzące się w ten sposób wilgotne punkty z czasem przeradzają się w wilgoć, a skrajnie w różnego rodzaju pleśnie co powoduje, że z układu wydobywa się nieprzyjemny zapach. Ponadto długotrwałe oddychanie takim powietrzem może okazać się bardzo niekorzystne dla naszego zdrowia. Żeby zwalczyć nieprzyjemny zapach z układu należy regularnie ozonować wnętrze auta. Można to zrobić w profesjonalnych serwisach, np. w Szweda Auto Naprawa.

Aby klimatyzacja samochodowa sprawdzała się nawet w najgorętsze dni lata musi być sprawna i posiadać odpowiednią ilość czynnika. Bez zachowania tych dwóch warunków nasz system w najlepszym wypadku nie będzie chłodzić odpowiednio szybko, a w najdorszym - wogóle.

Aby sprawdzić czy instalacja jest sprawna należy wykonać test szczelności i uzupełnić czynnik w wyspecjalizowanym punkcie świadczącym takie usługi, np w Szweda Auto Naprawa. Po sprawdzeniu szczelności, przy sprawnym i napełnionym układzie, temperatura powietrza wylatującego z nadmuchu nie powinna przekraczać zazwyczaj 8 stopni.

Jeżeli klimatyzacja dalej nie chłodzi należy szukać problemu w instalacji. Najczęście uszkodzeniu ulegają sprężarki i skraplacze. W diagnozie i naprawie pomoże na pewno serwis Szweda Auto Naprawa.

Top