Konserwacja podwozia

26-08-2020

Konserwacja podwozia zapewnia zdecydowanie dłuższą żywotność pojazdu oraz znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia korozji. Jest to szczególnie ważny zabieg w autach o podwyższonej podatności na korozję.

Prawidłowo wykonana konserwacja podwozia nie jest zabiegiem tanim, natomiast w długofalowej perspektywnie jest na pewno opłacalna. Aby mieć pewność, że podwozie jest należycie zakonserwowane należy udać się do specjalistycznego warsztatu samochodowego takiego jak Szweda Auto Naprawa.

Aby konserwacja przyniosła oczekiwany rezultat należy zadbać o kilka podstawowych elementów. Po pierwsze auto musi być odpowiednio oczyszczone z wszelkich pozostałości takich jak kamienie, liście, piasek. Następnym krokiem jest oczyszczenie ewentualnych nalotów rdzy. Czasem zdarza się jednak sytuacja, w której z pozoru błahy "wykwit" okazuje się poważnym problemem. Jeśli po usunięciu takiej rdzy w podwoziu pozostaje dziura należy uzupełnić taki ubytek.

Następnie należy zabezpieczyć podwozie odpowienim preparatem wiążącym rdzę oraz zabepieczającym przed rdzewiem, a następnie preparatem zabezpieczającym przed uszkodzeniami mechanicznymi. Warto również wypełnić elementy zamknięte. 

Zrobienie takiej konserwacji wymaga wiele czasu, odpowiedniego miejsca z podnośnikiem, doświadczenia oraz dokładności. Warto zlecić taką usługę profesjonaliście, którego można znaleźć np. w Szweda Auto Naprawa.

Top